Často kladené dotazy

Pro veterináře »

1. Chci si pořídit tag4pet. Musím mít smartphone nebo tablet?

Telefon mít nutně nemusíte (s výjimkou modelu Symbio). Známka tag4pet jde zprovoznit také z počítače, ačkoliv ze smartphonu je to o poznání jednodušší. Stejně tak vlastnictví smartphonu nebo tabletu je velkou výhodu, ne však nutností pro případného nálezce Vašeho ztraceného zvířete.

2. Bude tag4pet fungovat na mém telefonu?

Známky tag4pet fungují se všemi přístroji, které mají fotoaparát a možnost nainstalovat aplikaci pro čtení QR kódu, případně s přístroji s technologií NFC. Pokud zvíře naleznete a chcete kontaktovat majitele, stačí přes QR kód nebo NFC známku naskenovat a všechny informace se zobrazí v internetovém prohlížeči případně mobilní aplikaci, pokud ji máte nainstalovanou. Pro první generaci známek (model Symbio s nápisem qrcity) budete potřebovat smartphone s OS Android 2.3+ nebo iOS 5.0+ a mobilní aplikaci QR City, která je však výhodou i pro současné modely. Vše je ale možné obsluhovat také bez použití chytrého telefonu.

3. Jak spojím známku tag4pet se zvířetem?

Stačí kliknout na tlačítko registrovat, vyplnit základní údaje a vložit aktivační kód, který najdete v balení známky tag4pet na kuponu. Registrace lze provést i načtením QR kódu nebo NFC čipu na známce. Pokud máte první generaci známek "qrcity petID" (model Symbio bez značky tag4pet) budete potřebovat smartphone s OS Android 2.3+ nebo iOS 5.0+ a mobilní aplikaci QR City, se kterou stačí po přihlášení zakoupenou známku naskenovat.

4. Jak vložím do známky údaje o zvířeti?

Do známky jako takové se neukládají žádné informace. Veškeré detailní údaje o majiteli i zvířeti se upravují na serveru QR city, kde si vytvoříte bezplatný profil. NFC čip nebo QR kód na známce pak slouží jen jako jednoduchý odkaz.

5. Proč se musím registrovat na serveru QR City? K čemu slouží aplikace?

Server QR City poskytuje editační prostředí, úložiště a všechny doprovodné služby ke známkám tag4pet jako je zaznamenávání polohy zvířete, spojení s veterinářem nebo odesílání notifikací přímo do mobilu. S mobilní aplikací pak využijete 100% potenciál známek. Aplikace se dá navíc využít i v jiných segmentech společnosti.

6. Jsou tyto doprovodné služby ke známce zpoplatněné?

Ne. Nic dalšího už neplatíte. Cena známky zahrnuje služby tag4pet a QR city zdarma.

7. Jak funguje služba sledování ztraceného zvířete?

Když v profilu označíte zvíře jako ztracené, aktivuje se SOS režim, který pro Vás sbírá všechna přístupná data o naskenování. Naskenuje-li tedy nálezce známku Vašeho zvířete, dostanete během okamžiku informaci a čase a místě výskytu. Tím zvyšujeme šanci jeho nalezení, i když Vás nálezce nekontaktuje. Nejedná se o aktivní GPS sledování, ve známce není umístěn přijímač GPS. Přesnost polohy závisí na síle signálu, GPS nebo Wi-Fi telefonu nebo jiného chytrého zařízení nálezce.

8. V čem spočívá spojení s veterinářem?

V editaci veterinárních údajů v profilu na serveru QR city si najdete svého veterináře a spojíte ho se známkou svého zvířete. Díky aplikaci QR City pak získáváte důležité informace o očkování nebo jiných sděleních pro Vás a Vaše zvíře.

9. Jak funguje správa vakcinací?

V úpravě zvířecího profilu si například podle očkovacího průkazu jednoduše zadáte expiraci konkrétní vakcíny a zbytek už necháte na nás. Kdykoliv se blíží konec platnosti, pošleme Vám upozornění, že je potřeba přeočkovat. Stádia platnosti jsou vyznačena symboly: OK, POZOR = méně než 30 dní, NEPLATNÝ = méně než 5 dní). Plánujeme dokonce automatickou synchronizaci vakcín se záznamy u Vašeho veterináře a další novinky.

10. Je známka přenosná? Co mám dělat při ztrátě nebo odcizení?

Známka je přenosná. Můžete ji v administraci uvolnit a připojit k jinému zvířeti nebo ji v případě ztráty či odcizení nenávratně deaktivovat.

11. Z čeho jsou známky vyrobeny a jaká je jejich odolnost?

Chytré známky tag4pet řady Charm jsou vyrobeny z kvalitních materiálů (tvrzený plast zalitý epoxydovou pryskyřicí), které zajišťují jak odolnost při běžném nošení na obojku, tak voděodolnost. Chytré známky nejsou určeny pro nadměrné namáhání, sportovní využití a aktivity zvířat, kdy se může poškodit vrchní ochranná epoxidová vrstva, pod kterou poté mohou vniknout nečistoty. Možnost identifikace pomocí NFC tímto ale není nijak ovlivněna.

Model Symbio je složen z nerezového štítku, pružného nylonového pásku a flexibilních, silikonových poutek.

12. Jaké jsou rozměry a váha známek tag4pet?

Symbio: 28 × 20 mm (ocelový štítek), šířka nylonového pásku bez natažení – 44mm, celý produkt včetně rozložených poutek 75mm, váha 7 g
Charm: 32 × 29 mm, ⌀ kroužku 15 mm, váha 4 g
Charm mini: 22 × 20 mm, ⌀ kroužku 10 mm, váha 2 g

13. Jsou mezi modely Charm a Charm mini nějaké technologické rozdíly?

Kromě velkosti (Charm mini vhodný pro menší zvířata) je hlavním rozdílem umístění očka. V případě modelu Charm je umístěno v těle známky, což zajišťuje větší odolnost pro větších plemena.

14. Kde najdu aktivační kód a k čemu slouží aktivační karta?

Aktivační karta je nedílnou součástí každého balení značky tag4pet. Na její zadní straně je umístěn krátký návod k registraci a pod ním na samolepce naleznete šestimístný aktivační kód. Pokud jste v balení tag4pet kartu nenašli nebo došlo ke ztrátě, konktaktujte nás prostřednictvím formuláře.

15. Jsou chytré známky tag4pet náhradou čipování?

Ne, chytré známky tag4pet nejsou náhradou povinného nebo dobrovolného čipování pod kůži.

16. Co znamená NFC?

NFC je moderní technologie, která umožnuje pouhým dotekem předávat informace mezi zařízeními, třeba mobilními telefony. Můžete tak s telefonem třeba platit podobně jako s bezkontaktní platební kartou. Chytré známky tag4pet technologii NFC využívají k rychlému otevření profilu vašeho mazlíčka: stačí jen přiložit telefon, nemusíte nic opisovat ani skenovat QR kód. Více o technologii NFC se dozvíte třeba na nearfield.cz/co-je-nfc.

17. Co znamená QR?

QR kód je technologie dvourozměrných čárových kódů, která umožňuje ukládání velkého množství dat a jejich přečtení obyčejným fotoaparátem, třeba v mobilním telefonu. Nemusíte tak nic opisovat, stačí jen QR kód načíst vhodnou aplikací v mobilním telefonu.

18. Mám konkrétnější dotazy k systému QR City

Detailnější informace a technické záležitosti jsou dostupné na www.qrcity.cz. S případnými dotazy se můžete obracet také na info@qrcity.cz.